TİYATRO
İKİ KAPILI EV

“İki Kapılı Ev”, ünlü İspanyol yazar Pedro Calderón de la Barca’nın 1629 tarihli “İki Kapılı Evi Koruması Güç” adlı komedisinin bir uyarlaması.

Tiyatro patronu Patara, kumpanyası için yeni bir oyun ararken eline Calderón de la Barca’nın “İki Kapılı Evi Koruması Güç” adlı oyunu geçer. Oyun için ideal (!) kadrosunu vakit kaybetmeksizin kuran Patara ile oyuncuları Aşkoş, Güzeellik, Tata, Küt ve Saftirik, neredeyse 400 yıllık bu eski oyunu kendilerince yeniden sahneye koyarlar.

Peki nedir konusu bu oyunun?... “Ardına uşağı Calabazas'ı da katarak sevdiği kadının peşinden Ocaña’ya gelen Don Lisardo, şehre adımını attığı daha ilk gece, kendini büyük bir kovalamacanın ortasında bulur. Yüzünü bile görmediği sevgilisini korumak amacıyla, çocukluk arkadaşı Don Felix’le düelloya tutuşur. Sevgilisi kurtulmasına kurtulur ama o andan itibaren Lisardo kendini, gizem ve heyecan dolu bir aşk ve macera cümbüşünün ortasında buluverir.


Don Felix’in tek arzusu ise kendisini kıskançlık krizleri içinde terk eden sevgilisi Laura’nın kalbini tekrar kazanabilmektir... Kanı kaynayan âşıklar, yanlış anlaşılmalar, gizli buluşmalar, esrarlı kayboluşlar, sır dolu suskunluklar, sevdanın kederiyle yüklü genç omuzlar, soylu beyzadeler ve cingöz uşaklar arasında cereyan eden fırtınalı bir eğlence!...”

FOTOĞRAF VE VİDEOLARYazan
Pedro Calderón de la Barca
Yöneten
Cem Uslu
Uyarlayan
EKİP
İspanyolca Aslından Çeviren
Onur Alagöz, Nihan Demirelli
Oynayanlar
Simel Aksünger, Ömer Fırat Köker, İsmail Sağır, Ayşegül Uraz, Hakan Emre Ünal, Duygu Yetiş
Oyuncu Koçu
Mine Çerçi
Asistanlar
Zeynep Ertan, Bora Pak, Dündar Taşal
Işık Tasarımı
Cem Yılmazer
Dekor Tasarımı
Cem Uslu, Öner Serkan Şimşek
Kostüm ve Aksesuar Tasarımı
Duygu Yetiş, Sİmel Aksünger, Ayşegül Uraz
Fotoğraflar
Ali Güler, Aslıhan Avcı, Adıhan Şentürk, Burak Umut Yıldırım
Afiş ve Broşür
Duygu Yetiş
Tarih
24 Ekim 2015 Cumartesi
Saat
20:00
24 EKİM 2015


Süre: 2 Perde / 140 Dakika

Öğrenci: 25 TL
Tam: 35 TL