SÖYLEŞİ
ERCAN KESAL'LA SÖYLEŞİ VE İMZA

Ercan Kesal 19 Aralık 2015 Cumartesi günü saat 14:30’da SanatMahal Bursa’da okurlarıyla buluşuyor.

İlk kitabı “Peri Gazozu” ile okurlarının karşısına çıkan hekim, oyuncu, yazar Ercan Kesal’ın yeni kitabı “Nasipse Adayız” Ekim ayında okurlarıyla buluştu.

Peri Gazozu’nda anlattığı öykülerle insanı taşralarda gezdirip, okurun kasabalarda küçük evlere misafir eden, sinemasal anlatımıyla okuyucularının bir hayli beğenisini kazanan Ercan Kesal, Nasipse Adayız romanında siyasete girmek için çaba sarfeden bir taşra adamının hikâyesini anlatıyor. 

Ercan Kesal 1959 Avanos (Nevşehir) doğumlu. 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Uzun yıllar Ankara-Keskin, Bala ve köylerinde sağlık ocağı hekimliği yaptı. Serbest hekimliğe başladığı yıllarda uygulamalı psikoloji ve sosyal antropoloji eğitimleri aldı. İlk şiir ve yazıları, tıp fakültesi öğrencisi iken, İzmir’de çıkan Dönem dergisinde yayımlandı. Mecburi hizmet yıllarında Son Reçete dergisinde söyleşiler yaptı, yazılar yazdı. 1990 yılından sonra geldiği İstanbul’da, Era Yayınları’nın kurucularından oldu. Şizofrengi’de yazdı. Radikal ve BirGün gazetelerinde güncel hikâyeler ve denemeler yayımladı. Senaryolar yazdı. Uzak filmindeki rolüyle başlayan sinema serüveni, daha sonra birçok filmde oyuncu ve senarist olarak devam etti.Tarih
19 Aralık 2015
Saat
14:30
19 ARALIK 2015