ATÖLYE
DRAMA ATÖLYESİ

Drama Atölyesi

Drama Atölyesi’nde katılımcılarımızın bireysel gelişimlerini desteklemek amacıyla haftada bir gün atölye çalışmaları düzenlenmektedir. Atölye çalışmaları yaş gruplarının gelişim özellikleri dikkate alınarak oluşturulmaktadır. 7 ay süren çalışmalar sonucunda katılımcılar eğer isterlerse bir yılsonu gösterisini oluşturulur.

Topluluk içinde sosyal, kendine güvenen, iletişim becerisi yüksek, yaratıcı ve başarılı bir birey olma yolunda ilk adım drama ile atılır.

Bilgisayarlar, sosyal ağlar, paylaşımlı oyunlar her ne kadar gençleri sosyalleştiriyor gibi görünse de, yüz yüze iletişim her geçen gün zayıflıyor. Utangaçlık, çekingenlik, güvensizlik, konuşma güçlüğü, iletişim kurmada yetersizlik birçoğumuzun yaşadığı ortak sorunlar. İşte bu noktada drama eğitimi, henüz yolun başındayken bu becerileri güçlendirerek bireysel gelişime büyük katkı sağlıyor.

Bu atölyede amaç; günlük hayatımızda karşılaştığımız; dinleme, algılama, anlama, konuşma, anlatım bozukluğu gibi sorunlarımızı azaltmayı sağlamaktır. Tüm dünyada drama, kendini ifade edebilmenin en etkili yolu olarak görülüyor.

 

Yaratıcı Drama Nedir?

Didaktik yöntemlerle aktarılması güç kavramları, oyunlar ve doğaçlamalarla gençlere daha eğlenceli ve kolay yollardan öğretir.

Özgün düşünme ve deneme kapasitesini geliştirir.

Yeni ortam ve durumlar karşısında uyum sağlama becerisini geliştirir.

Beden kullanımı yoluyla, kendimizi daha iyi ifade edebilmemizi sağlarken Türkçeyi doğru ve düzgün kullanma becerisini geliştirir.

Kısaca yaratıcı drama çalışmaları, kendine güvenen, sosyal becerileri gelişmiş, iletişim sorunu olmayan güçlü bireyler yetiştirmek için en doğru çalışma yöntemidir.

 

Atölye içeriği:

Kendini tanıma ve doğru tanıtma çalışmaları.

Etkin dinleme, dokunma, görme ve dikkat çalışmaları.

Hayal gücünü ve kendine güveni geliştiren çalışmalar.

Sözel ve bedensel ifadeyi geliştiren çalışmalar.

 

Program Takvimi:            

Eğitim, haftada bir gün (hafta sonu), 1,5 saat süreyle ara vermeksizin yapılır.

 

Nasıl Başvurabilirim?

SanatMahal atölye yürütücümüzden ve gişeden bilgi alabilir başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Kimler Katılabilir?

6-16 Yaş aralığında gruplar oluşturulacaktır.

 

Ücret

Aylık/100 TL

 

Eğitmenler:

Arzu Balaban: Uludağ Üniversitesi ve Çağdaş Drama Derneği’nde eğitim aldı. Çocuk ve Yetişkin oyunlarında oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. Özellikle okulöncesi ve ilköğretim gruplarıyla yoğun çalışmalar yaptı. Halen özel bir okulda Drama Liderliği yapmaktadır.

B.Seçkin Kaymaz: Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Ohio State University’de eğitim aldı. Çocuk ve Yetişkin oyunlarında oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. Çocuk Esirgeme Kurumu, Ceza ve Tutuk Evi ve benzeri kurumlarda gençlerle çalıştı. Türkiye Tiyatrolar Birliği yönetim kurulu üyesidir. Halen bir kamu kurumunda kültür müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Program Takvimi
Eğitim, haftada bir gün (hafta sonu), 1,5 saat süreyle ara vermeksizin yapılır.
Kimler Katılabilir
6-16 Yaş aralığında gruplar oluşturulacaktır.
Ücret
Aylık/100 TL

BAŞVURU İÇİN
0224 483 21 62
atolye@sanatmahal.com.tr


Öğrenci: 100 TL
Tam: 100 TL