SİNEMA
BLUE

Türk müzik dünyasının iki dâhi müzisyeni Yavuz Çetin ile Kerim Çaplı’nın 1990’lı yıllarda Türkiye’de rock müzik dünyasına damgasını vurmuş ve sahne performanslarıyla efsaneleşmiş grupları Blue Blues Band’ın hikâyesi Blue vizyon tarihini aldı.

İkilinin bilinmeyen hikâyelerini ve efsanevi anlarını belgeleyen yapım 21 Nisan tarihinde vizyona girecek. Sertan Ünver’in yönettiği “Blue” belgeselinin yapımcılığını Suzan Güverte üstleniyor. Filmde Blue Blues Band’in diğer üyeleri Batu Mutlugil ve Sunay Özgür'ün yanı sıra Deniz Arcak, Aylin Aslım, Teoman, Kerim Çaplı'nın oğlu Ahmet Çaplı, Gür Akad, Tanju Eksek, Volkan Başaran, Melis Danişmend, Batur Yurtsever, Moğollar grubundan Taner Öngür gibi isimler de yer alıyor.

Blue Blues Band, 1991 yılında Yavuz Çetin ve Batu Mutlugil tarafından kurulan, basta Sunay Özgür ve davulda Kerim Çaplı’nın katılımı ile ideal kadrosuna kavuşan, 10 yıl boyunca birçok yerde sahne alan, hiçbir kayıt yayınlamamasına ve büyük çoğunlukla ‘cover’ parçalar çalmasına rağmen üstün yetenekleri ve sahne performanslarıyla efsane statüsüne ulaşan bir rock grubu olarak hatırlanıyor.

VİDEOYönetmen
Sertan Ünver
Yapımcı
Suzan Güverte
Filmde yer alanlar
Batu Mutlugil, Sunay Özgür, Deniz Arcak, Aylin Aslım, Teoman, Ahmet Çaplı, Gür Akad, Tanju Eksek, Volkan Başaran, Melis Danişmend, Batur Yurtsever, Taner Öngür.
21 NİSAN - 25 MAYIS 2017

SEANSLAR
19:00


Öğrenci: 10 TL
Tam: 12 TL