TİYATRO
SALYANGOZ

Salyangoz “Tek Kişilik Bişe”

Hayko Bağdat'ın Mart ayı itibariyle  BKM Mutfak Sahne'de sahnelemeye başladığı Salyangoz adlı gösterisi seyircisine "Müslüman mahallesinde Salyangoz olmayı" anlatıyor. Çocukluk evinin kapılarını, ada maceralarını, gençliğini, evliliğini, kendi tabiriyle "gollik halleri"ni anlattığı "tek kişilik bişe", herkesin kendinden bir parça bulacağı, bazen keyifli bazen de hüzünlü, ama dolu dolu iki saatlik bir performans. Eskişehir, Ankara, İzmir, Seferihisar, Diyarbakır, Çanakkale, Van, Siirt,Bitlis ve Batman’la başlayan yurt içi turne programı Brüksel ve Almanya’yı da dahil eden yurt dışı turne programı ile 7 binden fazla seyirciye ulaştı.

Hayko Bağdat Kimdir?

1976 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Esayan, orta ve lise eğitimini Mıhitaryan Ermeni okullarında tamamladı. İstanbul Edebiyat Fakültesi Tarih bölümüne devam etti.

2002 yılında Yaşam Radyo’da azınlık sorunlarını gündeme taşıyan ve Türkiye’de ilk kez gerçekleşen “Sözde Kalanlar” adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. 2003 yılında Marmara Gazetesi’nin Türkçe bölümünde haftalık köşe yazmaya başladı. Çeşitli gazete ve dergilere makaleler yazan Bağdat, 2012 yılında İMC TV’de Roni Margulies ile beraber “Azı Karar Çoğu Zarar” programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi.

İlk kitabı Salyangoz 2014’te yayınlandı.

2013-2016 yılları arası Taraf Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapan Bağdat, 2016 itibariyle Diken.com.tr’de yazarlığına devam etmektedir.

Hayko Bağdat halen İMC TV’de “Bağdat Cafe” adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu sürdürmektedir.

2015’te hazırlıklarına başladığı Salyangoz adlı Tek Kişilik Bişe gösterisi 2016 yılında önce BKM Mutfak Sahne’de ardından yurt içi ve yurtdışı turne programı kapsamında devam etti.

Evli ve iki çocuk babasıdır.Yöneten
Kemal Gökhan Gürses
11 KASIM 2016 20:00


Öğrenci: 35 TL
Tam: 35 TL